Tim programa Elia Exchange

Program Elia Exchange danas ne bi bio prepoznat kao jedna od najzrelijih inicijativa koje rade na premošćivanju jaza između stvarnih potreba i edukacije u jezičnoj industriji da nam u tom nije pomogla skupina posvećenih i motiviranih volontera.

Željeli bismo zahvaliti svakome od njih na njihovom entuzijazmu, predanosti i napornom radu te velikodušnoj podršci našim naporima za oblikovanje budućnosti industrije.

Nacionalni koordinatori programa EE

Program EE na terenu vodi predani tim nacionalnih koordinatora, volontera iz društava članova udruženja Elia.

Nacionalni koordinatori programa EE jezgra su programa Elia Exchange. Nacionalni koordinatori šire svijest o postojanju programa Elia Exchange na lokalnoj razini, potiču odnos između poslovnog svijeta i akademskih institucija u svojoj zemlji te prenose korisne i vrijedne prakse iz drugih zemalja i regija u korist studenata koji će postati budućnost industrije.

Osim sudjelovanja u radnim grupama i skupinama radi daljnjeg razvoja programa Elia Exchange, nacionalni koordinatori organiziraju forume programa EE na kojima se susreću lokalna društva koja pružaju jezične usluge i akademska zajednica kako bi razmjenjivali ideje, raspravljali o nastavnom programu, provodili radionice za nove vještine, stvarali debate o zapošljivosti i drugo, a sve to u cilju pripremanja studenata na zahtjeve industrije koji se brzo mijenjaju.

Da nije bilo njihovog truda, program Elia Exchange ne bi bio to što jest danas i zahvaljujemo im na podršci.

Upoznajte nacionalne koordinatore programa EE koji upravljaju programom u svojim zemljama:

Françoise Bajon

Version internationale

Francuska, Luksemburg

bajon.f@version-internationale.com

Zana Čizmin

Ciklopea

Zapadni Balkan (Slovenija, Hrvatska, Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Makedonija, Albanija)

zana.cizmin@ciklopea.com

Anu Carnegie-Brown

STP Nordic

Ujedinjeno Kraljevstvo, Irska, Danska, Finska, Island, Norveška, Švedska

acb@stptrans.com

Portrait: Nuria Riera

Nuria Riera

iDisc

Španjolska

nriera@idisc.es

Dilek Yazici

Diltra

Turska

d.yazici@diltra.com.tr

Svetla Marinova

Sofita

Bugarska, Rumunjska

board@sofita.com

Susana Peixoto

Expressao

Portugal

susana.peixoto@expressao.pt

Manuele Vecchi

Aglatech 14 S.p.A.

Italija

mvecchi@aglatech14.it

Raymund Prins

Global textware

Nizozemska

raymund.prins@globaltextware.nl

Tetyana Struk

Linguistic Centre

Ukrajina

Tetyana.Struk@lingvo.lviv.ua

Jurek Nedoma

Lido-Lang

Poljska

jurek_nedoma@lidolang.com

Manal Amin

Arabize

Egipat

manal.amin@arabize.com

Rado Tihlarik

EXE

Slovačka

rado.tihlarik@exe.sk

Christian Schwendy

Gemino

Njemačka

christian.schwendy@gemino.de

Asta Rusakeviciene

Diskusija

Litva

asta@diskusija.lt

Karla Bauerova

Sophia

Češka

Karla.Bauerova@sophia-cb.cz

Geert_Yamagata_200X200

Geert Benoit

Yamagata Europe

Belgija

geert.benoit@yamagata-europe.com

Ilya Mishchenko

Literra

Rusija

im@li-terra.com

Steve Lank

Cesco Linguistic Services

SAD

SLank@CescoLS.com

Volonteri programa EE

Od pokretanja programa Elia Exchange 2012. godine volonteri programa EE aktivno pridonose uspjehu ove inicijative udruženja Elia kojom se pokušava premostiti jaz između akademskog i poslovnog svijeta. Željeli bismo im zahvaliti na predanosti!

Ovo su volonteri programa EE:

  • Studenti programa EE koji studiraju u akademskim ustanovama članicama programa Elia Exchange kako bi postali jezični stručnjaci. Imaju mogućnost steći vrlo korisno iskustvo iz prve ruke i približiti se industriji putem projekata programa EE, volontiranja na događanjima programa EE i drugih aktivnosti.
  • Članovi udruženja Elia koji imaju priliku biti dio programa Elia Exchange tako da ponude svoje vještine i iskustvo, bilo za jednokratan ili kontinuirani projekt, te zauzvrat dobiti osjećaj ispunjenja koji seže mnogo dalje od osobnog uspjeha u karijeri.

Upoznajte volontere programa EE koji posvećuju vrijeme, energiju i vještine projektima koji omogućavaju postojanje programa Elia Exchange:

Andrea Wortelen

andrea_wortelen@web.de
Sveučilište Anhalt, Njemačka

Andrea je radila na lokalizaciji njemačke verzije ovog web-mjesta uz pomoć društva Gemino GmbH iz Berlina.

Anna Lafora, Marta Nuevo Falguera, Gökhan Doğru, Victoria García, Marc Escalera, Laura Enríquez (Autonomno sveučilište u Barceloni), Nadia Zhereva (Novo bugarsko sveučilište), Cecília Fischer Dias (Sveučilište Minho), Esra Çinar (Sveučilište u Barceloni), Florentina Castel, Thais Buforn (Sveučilište u Vicu)

Studenti programa EE pomogli su organizirati prvo događanje Together (11. – 12. veljače 2016., Barcelona, Španjolska)

Isabelle Oostvogels

isabelle.oostvogels@student.uantwerpen.be
Sveučilište u Antwerpenu, Belgija

Isabelle je pomogla organizirati događanje Networking Days udruženja Elia u Bruxellesu (13. – 14. listopada 2016., Bruxelles, Belgija)

Anna Donaire Porro, Anna Sogas Riba, Carla Centeno Diaz, Cristina Casadesús Hernández, Itziar Andújar García, Gabriela Hernández Ruiz, Maria Rotger Moll, Marina Cervera Manzano i Roser-Agnès Navarro Llopis.

Devet studenata programa EE s Autonomnog sveučilišta u Barceloni pomoglo je organizirati ND Focus, događanje udruženja Elia s temom upravljanja projektima (1. – 2. prosinca 2016., Barcelona, Španjolska).

Victoria Batueva, Tatiana Belekhova, Uliana Belkina, Elena Ivanova, Stanislava Kviatkovskaia, Margarita Letunova, Anna Melnikova, Kseniia Mihailova, Natalia Nechaeva, Elena Pochanina, Anton Rodzevich i Maria Stefanets.

Dvanaest studenata Sveučilišta Herzen State u Sankt-Peterburgu radilo je na lokalizaciji ruske verzije ovog web-mjesta uz pomoć društva Literra iz Rusije.

Xiaoyue Li, Yingqi Su (Sveučilište Anhalt), Sandra Ramírez Puente (Autonomno sveučilište u Barceloni), Marta Olahova (Komenskovo sveučilište u Bratislavi), Elena Shlyapnikova (Sveučilište Pompeu Fabra), Simona Gospodinova (Sveučilište u Sofiji) i Madeleine Barois, Madelyn Montilla (Sveučilište u Strasbourgu).

Sedam studenata programa EE pomoglo je organizirati drugo događanje Together (23. – 24. veljače 2017., Berlin, Njemačka)

Ako ste član udruženja Elia ili student programa EE i željeli biste pridonijeti razvoju i uspjehu programa Elia Exchange, obratite se voditeljici programa Elia Exchange Deppy Nikolaidou e-poštom.