Ekipa Elia Exchange

Program Elia Exchange danes ne bi bil priznan kot najbolj dodelana pobuda za premagovanje vrzeli med jezikovno industrijo in akademskim svetom, če ne bi temeljil na predanih prostovoljcih.

Vsakemu posebej se zahvaljujemo za navdušenost, predanost, trdo delo in nenazadnje velikodušno podpiranje naših prizadevanj, da oblikujemo prihodnost te industrije.

 

Nacionalni koordinatorji EE

Za delovanje programa EE je zaslužna skupina predanih nacionalnih koordinatorjev, prostovoljcev iz podjetij, ki so člani združenja Elia.

Nacionalni koordinatorji EE so srce programa Elia Exchange. Nacionalni koordinatorji širijo besedo o programu Elia Exchange na lokalni ravni, spodbujajo stike med poslovnim svetom in akademskimi ustanovami v svoji državi ter prenašajo uporabne in koristne izkušnje iz drugih držav in regij v pomoč študentom, ki bodo postali prihodnost industrije.

Nacionalni koordinatorji sodelujejo v delovnih skupinah za nadaljnji razvoj programa Elia Exchange in organizirajo forume EE, kjer se lokalni ponudniki jezikovnih storitev srečujejo z akademiki ter si izmenjujejo zamisli, razpravljajo o vsebinah učnih načrtov, z delavnicami pridobivajo nove spretnosti ter dodatno znanje, ustvarjajo razprave o zaposlitvah in še več. Vse to se organizira z namenom pripraviti študente na hitro spreminjajoče se zahteve te industrije.

Program Elia Exchange danes brez njihovega truda in prizadevanj ne bi bila to, kar je. Zato se jim zahvaljujemo za njihovo podporo.

Spoznajte nacionalne koordinatorje EE, ki vodijo program Elia Exchange v svojih državah:

Françoise Bajon

Version internationale

Francija, Luksemburg

bajon.f@version-internationale.com

Zana Cizmin

Ciklopea

Zahodni Balkan (Slovenija, Hrvaška, Srbija, Bosna, Črna gora, Makedonija, Albanija)

zana.cizmin@ciklopea.com

Anu Carnegie-Brown

STP Nordic

Velika Britanija, Irska, Danska, Finska, Islandija, Norveška, Švedska

acb@stptrans.com

Portrait: Nuria Riera

Nuria Riera

iDisc

Španija

nriera@idisc.es

Dilek Yazici

Diltra

Turčija

d.yazici@diltra.com.tr

Svetla Marinova

Sofita

Bolgarija, Romunija

board@sofita.com

Susana Peixoto

Expressao

Portugalska

susana.peixoto@expressao.pt

Manuele Vecchi

Aglatech 14 S.p.A.

Italija

mvecchi@aglatech14.it

Raymund Prins

Global textware

Nizozemska

raymund.prins@globaltextware.nl

Tetyana Struk

Linguistic Centre

Ukrajina

Tetyana.Struk@lingvo.lviv.ua

Jurek Nedoma

Lido-Lang

Poljska

jurek_nedoma@lidolang.com

Manal Amin

Arabize

Egipt

manal.amin@arabize.com

Rado Tihlarik

EXE

Slovaška

rado.tihlarik@exe.sk

Christian Schwendy

Gemino

Nemčija

christian.schwendy@gemino.de

Karla Bauerova

Sophia

Češka republika

Karla.Bauerova@sophia-cb.cz

Geert_Yamagata_200X200

Geert Benoit

Yamagata Europe

Belgija

geert.benoit@yamagata-europe.com

Ilya Mishchenko

Literra

Rusija

im@li-terra.com

Steve Lank

Cesco Linguistic Services

ZDA

SLank@CescoLS.com

Prostovoljci EE

Od zagona programa Elia Exchange v letu 2012 so prostovoljci EE aktivno prispevali k uspehu pobude združenja Elia, ki si prizadeva premostiti vrzel med akademskim ter poslovnim svetom. Zahvaljujemo se jim za predanost!

Prostovoljci EE so:

  • Študenti EE, ki študirajo na akademskih ustanovah, včlanjenih v program Elia Exchange, z namenom postati bodoči jezikovni strokovnjaki, Imajo možnost pridobiti dragocene izkušnje iz prve roke ter se prek projektov EE, prostovoljnega dela na dogodkih združenja Elia ter ob drugih priložnostih približati industriji.
  • Člani združenja Elia, ki imajo z deljenjem lastnih izkušenj in znanja priložnost biti del programa Elia Exchange ne glede na to, ali gre za kratkoročne ali dolgoročne projekte, so v zameno nagrajeni in izpopolnjeni, kar daleč presega osebni karierni uspeh.

Spoznajte prostovoljce EE, ki namenijo svoj čas, energijo in sposobnosti projektom, ki oživijo program Elia Exchange.

Andrea Wortelen

andrea_wortelen@web.de
Univerza v Anhaltu, Nemčija

Andrea je sodeloval pri lokalizaciji nemške različice tega spletnega mesta ob podpori podjetja Gemino GmbH iz Berlina.

Anna Lafora/Marta Nuevo Falguera/Gökhan Doğru/Victoria García/Marc Escalera/Laura Enríquez (Avtonomna univerza Barcelona), Nadia Zhereva (Nova bolgarska univerza), Cecília Fischer Dias (Univerza Minho), Esra Çinar (Univerza v Barceloni), Florentina Castel/Thais Buforn (Univerza Vic)

Študenti EE so pomagali organizirati prvi skupni dogodek združenja Elia (11.–12. februar 2016 v Barceloni, Španija)

Isabelle Oostvogels

isabelle.oostvogels@student.uantwerpen.be
Univerza v Antwerpnu, Belgija

Isabelle je pomagala pri organizaciji Eliinega dogodka ND Brussels (13.–14. oktober 2016 v Bruslju, Belgija).

Anna Donaire Porro, Anna Sogas Riba, Carla Centeno Diaz, Cristina Casadesús Hernández, Itziar Andújar García, Gabriela Hernández Ruiz, Maria Rotger Moll, Marina Cervera Manzano in Roser-Agnès Navarro Llopis.

Devet študentov EE Avtonomne univerze Barcelona je pomagalo organizirati dogodek ND Focus – Elia’s focus on Project Management (1.–2. december 2016, Barcelona, Španija).

Victoria Batueva, Tatiana Belekhova, Uliana Belkina, Elena Ivanova, Stanislava Kviatkovskaia, Margarita Letunova, Anna Melnikova, Kseniia Mihailova, Natalia Nechaeva, Elena Pochanina, Anton Rodzevich in Maria Stefanets.

Dvanajst študentov Pedagoške Univerze Herzen State v Sankt Peterburgu je sodelovalo pri lokalizaciji ruske različice tega spletnega mesta ob podpori podjetja Literra iz Rusije.

Xiaoyue Li, Yingqi Su (Univerza Anhalt), Sandra Ramírez Puente (Avtonomna univerza Barcelona), Marta Olahova (Univerza Comenius v Bratislavi), Elena Shlyapnikova (Univerza Pompeu Fabra), Simona Gospodinova (Univerza v Sofiji) in Madeleine Barois, Madelyn Montilla (Univerza v Strasbourgu).

Sedem študentov EE je pomagalo organizirati drugi skupni dogodek združenja Elia (23.–24. februar 2017 v Berlinu, Nemčija)

Če ste člani združenja Elia ali študent EE in bi želeli prispevati k razvoju in uspehu programa Elia Exchange, pošljite e-pošto vodji programa Elia Exchange Deppy Nikolaidou.